Makina, Üretim Tesisi Taşıma ve Montaj Hizmeti

Makina, Üretim Tesisi Taşıma ve Montaj Hizmetini Karaman ilinde Farabi Makine Metal olarak sunuyoruz.

Makina, Üretim Tesisi Taşıma ve Montaj hizmetini Karaman sanayi bölgesinde yer alan firmamız gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar Karaman Organize Sanayi Bölgesine taşınan veya kurulan bir çok tesis Farabi makine’den hizmet almıştır.

Farklı bir alana taşımayı planladığınız büyük boylar da ki üretim makine ve hatlarının tek parça aktarımı mümkün olamayabilir.

Bu gibi durumlar da üretim makine ve hatlarının konteyner, kamyon veya tır kasaları vasıtasıyla taşınabilecek boyuta ayrıştırılmaları gerekmektedir.

Zaten farklı modüller ve eklentiler halinde olan bu makineler, mekanik olarak parçalarına ayrılmalıdır. Enerji ve data kabloları sökülür ve bu kısımlar mekanik olarak ta sökülerek taşımaya uygun hale getirilirler.

Parçalara ayrılmış olan makine, konteyner, kamyon veya tır kasalarına hassasiyetle yüklenir.

Dikkatli bir taşıma işleminden sonra makine hassas bir şekilde makinenin kurulacağı alana indirilir. Parçalar mekanik kurulum ekibi tarafından bir araya getirildikten sonra gerekli enerji ve data kabloları çekilerek bağlantıları yapılır.

Son kontroller yapıldıktan sonra enerji verilir ve olası sorunlar giderilir. Makine bu adımdan sonra öncelikle kuru (ürünsüz çalışma) yapılarak test edilir. Ardından ürünler eklenerek makine ürünlü çalışır halde test edilir.En Son olarak kullanmaya uygun ürün çıkarılarak işlem tamamlanır.

Taşımayı düşündüğünüz farklı tiplerdeki makinelerinizi yukarıda belirtildiği gibi tecrübeli ekibimizle özenle de montaj ve montaj işlerini yapıyor ve makinenizi çalışır hale getiriyoruz.

Makine Demontaj İşlerinde İş Güvenliği

Makine taşıma demontaj işlerine başlamadan önce enerji bağlantılarının sökülmesi gerekmektedir. Ana enerji beslemesi sökülmeden önce dağıtım panolarından ilgili bölümün şalteri kesilir ve enerji kabloları izole edilir. Bununla birlikte makineye giren harici giriş beslemeleri varsa sökülür.

Ayrıca makineye bağlı olan UPS gibi besleme ekipmanları varsa makineden ayrılarak makine, tehlikeli olabilecek enerji kaynaklarından ayrılmış olur. Mekanik demontaj esnasında vinç, forklift gibi kaldırma ekipmanları kullanırken, bu ekipmanları kullanan kişilerin dikkatli olması ve kurulum ekibi ile koordineli bir şekilde çalışmaları gerekmektedir. Aksi taktirde yaralamalı veya ölümcül tehlikeler ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Karaman Organize sanayi bölgesine yeni taşınan veya buradan başka bir şehire taşınacak makine veya üretim tesislerini taşıma ve kurulum hizmetlerini sizler için gerçekleştiriyoruz.

Zaman faktörünün çok kısıtlı olduğu bu projelerde, iş tanımlanması sonrası, taşıma ve kurulum işlerinin projelendirilmesi ve uzman ekibimiz ile hızlı bir şekilde işin tamamlanması sağlanmaktadır.

Yüksek kalite ve iş güvenliği standartlarında hizmet üreten Farabi Makine Metal ile taşıma ve kurulum işleriniz tam zamanında sonlandırılır.

Aşağıda daha önce tamamladığımız bazı projelerimizi görebilirsiniz.

Yenilikler için bizi facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz.